"UNIHOKEJ BAWI I WYCHOWUJE"

Opublikowano: 2021-04-11 11:43, Numer artykułu: 38971 , Autor: R.Woźniak

Dnia 21 września 2018 r. na terenie naszej szkoły odbył się I Turniej Unihokeja pod hasłem przewodnim "Unihokej Bawi i Wychowuje". Nawiązując  współpracę z innymi placówkami oświatowymi (Młodzieżowy Dom Kultury nr 4, UKS Śródmieście), został zorganizowany turniej, w którym udział wzięły: VI Liceum Ogólnokształcące, Gimnazjum nr 28, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 57. Uczniowie w duchu sportowej rywalizacji wykazali się dużym zaangażowaniem. Pomimo idei "Unihokej bawi i wychowuje" młodzi sportowcy walcząc w duchu "fair play", cieszyli się z każdej zdobytej bramki. Każdy zespół miał możliwość zmierzyć się z pozostałymi rywalami. Aby wzmóc współpracę w zespołach, rozgrywano mecze w trzech tercjach. W pierwszej tercji udział brały dziewczęta, w drugiej – chłopcy, a w trzeciej – chyba najbardziej emocjonującej – drużyny mieszane. W  przerwach między meczami można było podziwiać pokazy taneczne w wykonaniu dziewcząt naszej szkoły. Ponadto uczniowie z zaprzyjaźnionych placówek mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w naszej szkole.